Piękna opalenizna, spadek wagi i podwyższone libido.
Melanotan – samoopalacz w strzykawce, dzięki niemu można w krótkim czasie uzyskać opaleniznę. Identycznie piękną opaleniznę jak po serii ukończonych kąpieli słonecznych lub skorzystania z solarium. Jednak czy specyfik ten jest bezpieczny dla ludzkiego zdrowia? Sprawdźmy to, dokonajmy analizy i zadecydujmy: o zastosowaniu tego preparatu.
Ogólne przedstawienie „samoopalacza”
Preparat stanowi syntetyczny związek chemiczny, będący analogiem melanotropiny – inaczej to peptyd hormonalny. Jego zadaniem jest pobudzanie produkcji/ wydzielania się melaniny z melanocytów. Substancja ta jest odpowiedzialna za zjawisko zwane: rozpraszaniem ziarenek pigmentu w skórze ludzkiej (w komórkach podskórnych cery właściwej). W wyniku tej reakcji ma miejsce proces biologiczny, określany mianem „pigmentacji”.
Dokładniej- czym jest ta substancja, od strony medycznej?
Melanotan I oraz i II są to gotowe produkty kosmetyczno-medyczne zawierające sztuczne analogi hormonu melanotropowego (jest nim hormon alfa-melanotropowy, właściwie alfa-MSH). W organizmie człowieka produkowany jest on w przysadce mózgowej. Skąd ma on oddziaływanie na komórki zawierające pigment, dalej zwany melaniną.
Działanie syntetyku w praktyce
Głównym celem zastosowania tego syntetyku jest -stymulacja melanocytów, czyli komórek barwnikowych cery ludzkiej. Komórek zdolnych do wytwarzania jeszcze większej ilości pożądanego- pigmentu. Wszystko dla uzyskania trwałego efektu doskonałej opalenizny.
Na czym polega niebezpieczeństwo używania tego rodz. specyfiku?
-Pierwotne zastosowanie Melanotanu:
Dawniej I był badany jako lek stosowany w chorobach związanych z nadwrażliwością na światło u ludzi. Lek został opracowany w późnych latach 80. Opracowano go, głównie z myślą o osobach, które narażają zdrowie poprzez zbyt intensywnie opalanie. Jednakże przeprowadzone próby kliniczne nie zostały ukończone pomyślnie, zaś sam specyfik nigdy nie został zarejestrowany oraz atestowany. -DLATEGO- właśnie, może być on śmiertelnie niebezpieczny.
Dalsza, historia preparatu – streszczenie
Środek nazywany Melanotaninem I był badany przez amerykańskich naukowców i wyróżniony jako lek stosowany w chorobach związanych z nadmierną nadwrażliwością na światło. Z kolei specyfik
Melanotan II testowano przeważnie pod kątem przydatności w dysfunkcjach seksualnych, np. erekcji. Wówczas okazało się, że preparat na krótki czas może podnosić libido i umożliwia kontrolowanie wagi. Niestety testów na Melanotanie nie doprowadzono jednak do końca, ponieważ odkryto – jego zbyt znacznie podnoszenie ciśnienia krwi u ludzi. W takie sytuacji FDA (Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków) – nie zaakceptowała leku do sprzedaży i dalszego obrotu. Pomimo zakazu- preparat ten jest sprzedawany jako „samoopalacz na libido”.
Dawkowanie syntetycznego opalacza
Sposób przyrządzania specyfiku: środek należy dokładnie wymieszać w około 2 mg wody i jego zawartość wlać do strzykawki, wówczas jest on już gotowy do użycia. Produkt należy podawać raz dziennie, najlepiej wieczorową porą. W ten sposób – wymarzona/ oczekiwana opalenizna pojawi się po ok. 10 zastrzykach (pod skórę). Żeby utrzymać zamierzony efekt na dłużej, Melanotan należy wstrzykiwać / dawkować co tydzień. Sam produkt sprzedawany jest w postaci fiołek, jeden z nich ma wagę 10 mg z liofilizowanym proszkiem.
Najbardziej sprawdzone oraz skuteczne dawki wynoszą odpowiednio od: 0,5 do 2,0 mg dziennie, dobrym rozwiązaniem są również iniekcje (wstrzyknięcia) w zakresie od 0,5 do 1,0 mg dziennie. Jeżeli chcemy ocenić tolerancję naszego organizmu, dobrze jest wtedy najpierw zacząć od 0,25 mg -raz dziennie.
Uwaga!:
Iniekcje preferowane są do wykonywania podskórnie, czyli za pomocą strzykawki insulinowej, ale można też stosować domięśniowo, jest to zależne od osobistych preferencji albo w postaci sprayu aplikować prosto do nosa.
Zalecenia dot. stosowania środka oraz zalety z jego stosowania
Zalecane zastosowanie po raz pierwszy, to około 4 tygodni wcześniej. Przykładowo przed planowanym opalaniem się lub wyjazdem na wakacje.
Niewątpliwą zaletą tego peptydu jest jego zdolność do podwyższenia libido, jak i popędu seksualnego.
Preparat- najczęstsze skutki uboczne podczas stosowania
Przyjmowanie „syntetycznego opalacza” zaburza naturalną- biologiczną równowagę hormonalną u człowieka (bez względu na płeć). Równocześnie środek – peptyd może powodować działania niechciane/ niepożądane, niestety w tym również i śmierć.
Jeszcze raz należy przypomnieć: „ Melanotanu jako środek ten nie został do końca przetestowany/ przebadany klinicznie- pod kątem bezpieczeństwa, jakości.” Z tego powodu- nie wiadomo dokładnie, jakie mogą być skutki uboczne przyjmowania preparatu.
Jednak najczęściej występujące skutki uboczne to:
-mdłości;
-bóle głowy;
-przyciemnienie się blizn oraz powiększanie się pieprzyków na skórze;
– przebarwienia skóry i obecność worków pod oczami;
-sinienie ludzkich ust;
-chwilowe wystąpienie piegów;
-problemy z koncentracją;
-może nastąpić efekt przyciemnienia się włosów (jednakże: jego wpływ na włosy bywa tutaj znikomy);
– produkt może powodować: hamowania łaknienia (tym samym wspomagać odchudzanie);
Wniosek końcowy
Melanotan to bardzo skuteczny środek, będący zazwyczaj stosowany w celu zwiększenia zdolności naszej skóry do opalania się, nie tylko latem.
Zalecane- bezpieczne dawki wynoszą od: 0,5 do 1,0 mg na dobę, Natomiast łączna dawka w czasie kuracji, gwarantująca znakomity, a także stały efekt to: 30-40 mg. Chociaż jest również uzależnione od karnacji skóry człowieka. Ponadto osoby mające z ciemniejszą karnacją- mogą osiągnąć super efekty już przy stosowaniu zaledwie 10 mg. -dziennej dawki.
Wybór, co do stosowania w kontekście -ryzyka oraz utraty zdrowia lub nawet życia – zostaje pozostawiony do indywidualnej decyzji i rozważenia każdemu człowiekowi. Zastanawiającej każdej osobie nad- sięgnięciem oraz używaniem tego rodzaju produktu kosmetycznego.
Najnowsze komentarze