W medycynie estetycznej następuje ciągły rozwój technologiczny. Pacjenci mają do wyboru wiele innowacyjnych metod zabiegowych, które przyczyniają się do poprawy wygląd skóry, niwelowania oznak starzenia oraz korygowania różnych niedoskonałości. W porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, procedury te często okazują się dużo bardziej efektywne i zarazem mniej inwazyjne. Nowoczesne technologie mogą koncentrować się na zrównoważonych problemach estetycznych, co dodatkowo pozwala na optymalne dostosowanie przebiegu terapii.

Zaawansowana laseroterapia

W medycynie estetycznej na szeroką skalę wykorzystywane są urządzenia laserowe. Systemy tego typu emitują strumień światła o określonej intensywności, którego zadaniem jest przeniknięcie w głąb skóry. Promieniowanie laserowe pozwala na dotarcie do określonych warstw, co ma znaczenie przy redukcji różnego rodzaju problemów – włącznie z bliznami, przebarwieniami czy zmarszczkami. Laseroterapia znajduje zastosowanie również w redukcji naczynek krwionośnych, depilacji owłosienia czy usuwaniu tatuaży. Ze względu na wysoką precyzję kontroli, zabiegi tego typu można modyfikować pod kątem intensywności. Specjalista korzystający z aparatury laserowej minimalizuje dzięki temu ryzyko uszkodzenia tkanek zdrowych. Zależnie od rodzaju systemu, zabieg może działać na skórę powierzchniowo lub w głębszych warstwach skóry właściwej.

Zabieg z użyciem fal radiowych

W medycynie estetycznej wykorzystuje się również fale radiowe. Technologia frekwencji ma bardzo szerokie zastosowanie, co wynika z jej unikalnych zalet. Fale radiowe mogą bowiem bardzo głęboko oddziaływać na tkanki skórne, a przy tym nie wymagają przeprowadzania żadnego zabiegu chirurgicznego. Procedura taka polega na zastosowaniu specjalnej aparatury. Fale radiowe są emitowane i przenikają przez skórę, co prowadzi do podgrzania jej głębszych warstw. Efekt termiczny stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co przyczynia się do wygładzenia skóry oraz poprawy jej elastyczności. Radiofrekwencja jest również stosowana w redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ pomaga w modelowaniu sylwetki i usuwaniu cellulitu. Zabieg z jej użyciem przebiega bezboleśnie, a rezultat jest widoczny już po kilku sesjach. Proces odbudowy kolagenu trwa jednak nawet kilka miesięcy po zakończonej terapii.

miejsce na foto1

Oddziaływanie niskich temperatur

Odpowiedni efekt termiczny zapewnia również inna technologia, z której powszechnie korzysta medycyna estetyczna. Kriolipoliza bazuje jednak na niskich temperaturach, a jej celem jest modelowanie sylwetki. Zabieg polega na precyzyjnym schładzaniu tkanek, co wywołuje selektywną destrukcję komórek tłuszczowych. Procedura nie prowadzi jednocześnie do żadnych uszkodzeń struktur otaczających. Po jej zakończeniu komórki tłuszczowe są usuwane samoistnie przez organizm, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach. Kriolipoliza jest jednym z zabiegów, które oferuje klinika medycyny estetycznej Anlaya. Procedura może być wykonywana m.in. na brzuchu, ramionach czy udach. Zabieg ten przebiega praktycznie bezboleśnie, a także umożliwia szybki powrót do codziennych aktywności. Rezultaty kriolipolizy są trwałe, ponieważ komórki tłuszczowe po zniszczeniu nie ulegają regeneracji.

Zastosowanie fal ultradźwiękowych

Do technologii wykorzystywanych powszechnie w medycynie estetycznej należą również fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Terapie z ich zastosowaniem są pomocne w przypadku wielu różnych problemów skórnych. Ultradźwięki można zastosować do redukcji bruzd i zmarszczek, a także pod kątem niwelowania wiotczeń oraz poprawy jędrności skóry. Fale tego typu skutecznie przenikają przez jej warstwy zewnętrzne, dzięki czemu mogą docierać do tkanek położonych głębiej. W ten sposób stymulują produkcję kolagenu, czyli naturalnego budulca skóry. Terapia ultradźwiękami jest bezinwazyjna, dlatego nie wymaga znieczulania czy rekonwalescencji. Zabiegi tego typu pozwalają też na uzyskanie naturalnego rezultatu, który daje efekt zbliżony do liftingu skóry.