Utrata włosów w młodym wieku często jest przyczyną kompleksów mężczyzn. Wypadanie włosów sprawia, że panowie czują się mniej atrakcyjni i odczuwają zwiększony stres w kontaktach z płcią przeciwną. Mogą odzyskać pewność siebie dzięki zabiegowi przeszczepienia włosów. Wykorzystuje się w nim naturalne cebulki włosów pochodzące od samego pacjenta, co minimalizuje ryzyko powikłań po zabiegu. Sprawdź, na czym polega przeszczep włosów i dlaczego warto się na niego zdecydować.

1. Przeszczep włosów – jakie są jego zalety?

2. Przeszczep włosów metodą FUE

3. Przeszczep włosów włosów metodą FUT

Przeszczep włosów to coraz popularniejszy zabieg. Dzięki niemu mężczyźni odzyskują pewność siebie i mogą pochwalić się gęstą, bujną czupryną. Włosy odrastają szybko i są odporne na wypadanie, dlatego efekty zabiegu utrzymują się długo. Przeszczep jest skuteczniejszy niż stosowanie różnego typu witamin, suplementów lub kosmetyków przeciwko wypadaniu włosów, które mogą jedynie spowolnić proces utraty włosów z głowy. Przeczytaj więcej o przeszczepie włosów metodą FUE i FUT.

Przeszczep włosów – jakie są jego zalety?

Przeszczep włosów to zabieg, na który decydują się głównie mężczyźni. Wykonuje się go zarówno u mężczyzn w wieku około 50 lat, jak i u panów, którzy stracili włosy tuż po 20. roku życia. Przeszczepienie cebulek włosowych wiąże się ze znikomym ryzykiem powikłań. Można wykonać go praktycznie w każdym wieku, nawet gdy łysienie ma przyczyny genetyczne. Nowoczesne metody przeszczepiania włosów wykorzystują własne cebulki włosowe, dlatego ryzyko ich odrzucenia jest znikome. Cebulki dobrze się przyjmują, a włosy błyskawicznie odrastają. Sam zabieg nie powoduje długotrwałego bólu, dlatego pacjent szybko wraca do pełnej sprawności.

Przeszczep włosów metodą FUE

Metoda FUE przeszczepiania włosów należy do najczęściej wykonywanych zabiegów. Nowoczesny zabieg dobrze radzi sobie z przerzedzeniem włosów lub łysieniem. Zabieg polega na pobieraniu mieszków włosowych i umieszczaniu ich w specjalnych kieszonkach. Następnie kieszonki umieszcza się w skórze głowy i ustawia pod odpowiednim kątem, by włos wzrastał w pożądanym kierunku. Efekty są bardzo naturalne. Pobieranie pojedynczych mieszków włosowych, w których znajduje się od 1 do 4 włosów zmniejsza ryzyko powstania blizny na skórze. Niewielkie ślady w postaci kropek na skórze są prawie niewidoczne. Można zauważyć je jedynie u osób o ciemniejszej karnacji lub w przypadku ścięcia włosów na kilka milimetrów.

Przeszczep włosów metodą FUT

Metoda FUT to nieco inny zabieg niż przeszczep włosów FUE. W metodzie FUT pobiera się fragmenty skóry z potylicy. Są to owłosione partie skóry o stałym wzroście włosów, odporne na negatywny wpływ testosteronu i niewrażliwe na łysienie androgenowe, czyli typu męskiego. Wymiary wyciętej skóry zależą od liczby potrzebnych do przeszczepienia mieszków włosowych, czyli graftów. Transplantacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie powoduje bólu. W miejscach, z których pobrano materiał do przeszczepu, zakłada się szwy na okres 10-14 dni. Po wygojeniu skóry pozostaje na niej cienka, podłużna blizna, która jest widoczna w minimalnym stopniu. Włosy wyrastające z pobranych graftów są mocne, silne i zdrowe. Nie wypadają i błyskawicznie się przyjmują.

Przed wyborem metody przeszczepienia włosów warto skonsultować się z chirurgiem i sprawdzić, która z nich jest lepsza dla konkretnego pacjenta. Specjalista wskaże, która z nich pozwoli uzyskać optymalne efekty i zminimalizować ryzyko powikłań po zabiegu.